Ćwiczenie projektowe dla Uczestników warsztatów z projektowania wnętrz
17.05.2023 godz. 19:00

Bezpośredni link do warsztatów

Spotkanie na żywo na platformie Zoom!

Porozmawiajmy o wnętrzach i nie tylko!

Już w czwartek 18.05 o godzinie 19:00 zapraszamy Was na spotkanie na żywo na platformie Zoom!

Możesz wpaść tylko na chwilę, przybić z nami wirtualną piątkę i o coś zapytać. Możesz być z nami przez całą godzinę i porozmawiać o wnętrzach, projektach i zawodzie projektanta wnętrz.

Link do spotkania na Zoom

https://us06web.zoom.us/j/81392240268?pwd=NXlyaGRCZ1FmS3h4em1Tdi9LeG5IUT09
Identyfikator spotkania: 813 9224 0268
Kod dostępu: 776633
lub kliknij przycisk poniżej:

Założenia

Uważamy, że nie ma lepszego sposobu na naukę niż praktyka. Co więcej, w kontekście pracy projektanta wnętrz najlepiej uczyć się przez symulację prawdziwej pracy. I właśnie na tym polega Twoje zadanie!

Wykonaj projekt zgodnie z wytycznymi, ale zrób to po swojemu, czyli dokładnie tak, jakbyś wykonywała projekt w swojej praktyce zawodowej. 

Wsparcie

Każdy osoba, która prześle swój projekt otrzyma od nas informacje zwrotną. Natomiast wybrane projekty omówimy w trakcie warsztatów na żywo. Wskażemy Wam, co robicie dobrze, a nad czym powinniście jeszcze popracować. Oczywiście w pełni anonimowo więc nic się nie stresujcie. 😘

Sprawdź się

Wasze projekty omówią projektanci wnętrz z ponad 13-letnim doświadczeniem. 
To dla Ciebie ogromna okazja, aby sprawdzić się w projektowaniu wnętrz i dowiedzieć się, na jakim faktycznie poziomie są Twoje projekty. 

Dodatkowo w trakcie warsztatów obejrzysz projekty innych osób i zobaczysz, w jaki sposób te same potrzeby Inwestorów interpretują inni Uczestnicy warsztatów.

Czy muszę wykonać projekt?

Nie, aby uczestniczyć w warsztatach nie musisz wykonać ćwiczenia i nam go przesyłać. Niemniej warto wziąć aktywny udział, ponieważ wtedy nauczysz się najwięcej. 

Natomiast możesz wziąć udział w warsztatach online i po prostu zobaczyć jak inni Uczestnicy sobie poradzili z tym zadaniem.

Termin oddania

Na Wasze projekty czekamy do poniedziałku 15.05.2023 włącznie.
Gotowe projekty prześlijcie w odpowiedzi na wiadomości e-mial, które do Was wcześniej wysłaliśmy lub na adres: Akademia@t1m.pl

Warsztaty w skrócie

1. Poniżej znajdziesz plan wnętrza oraz wytyczne od Inwestorów. Spokojnie! To są wyimaginowane postacie oraz wnętrze, ale myśl o nich, jak o prawdziwych osobach. 😉

2. Twoim zadaniem jest wykonanie projektu według przesłanych wytycznych. 
Pamiętaj, że Twoi Inwestorzy to ludzie, a nie roboty. Dlatego musisz czytać między wierszami i filtrować informacje, aby wyłuskać te najważniejsze — zupełnie jak w prawdziwym życiu.

3. Skończony projekt prześlij do nas w odpowiedzi na wiadomość lub adres: akademia@t1m.pl najpóźniej do poniedziałku 15.05 włącznie.
Oprócz wizualizacji, dodaj opis projektu wskazując, co i dlaczego tam zawarłaś oraz jak te rozwiązania spełniają potrzeby Inwestorów. 
Tworząc opis wyobraź sobie, że odpisujesz Kasi i Tomkowi.

4. Dobra robota! W trakcie warsztatów na żywo omówimy Twoją pracę z perspektywy projektantów wnętrz. 
Dzięki temu dowiesz się, jak sobie poradziłaś z tym wyzwaniem oraz otrzymasz od nas wiele cennych wskazówek!

Ćwiczenia projektowe: salon

Wytyczne do projektu

Podstawowe informacje:

– Wzrost domowników: Kasia 160cm, Tomek 175cm (jesteśmy troszkę duzi 😉 więc lubimy dużo miejsca 😉 )  
– Mieszkanie na parterze z wyjściem na ogród
– Wysokość wnętrza: 2700mm 
– Okna wychodzą na południe 
– Myślimy o ogrzewaniu podłogowym, ale nie wiemy jeszcze jaki materiał wybrać na podłogę.  
– TV – 60 cali 

Główne potrzeby:

Mieszkanie jest na parterze z wyjściem na ogród, który uwielbiamy i chcemy mieć do niego łatwy dostęp.

Lubimy organizować przyjęcia na ogrodzie, ale w zimę też chcemy mieć możliwość zaproszenia znajomych, stąd jakaś część stołowa na spotkania byłaby super. Mamy zaprzyjaźnione dwie pary, stąd miejsce na 6 osób to takie minimum.

Mamy dwa urocze pieski (Yorki) Kiki i Miki. Nie potrzebują wiele miejsca, bo to małe słodziaki, ale zawsze lubią przebywać razem z nami.  

Posiadamy stary telewizor plazmowy 60 cali, ale jak Tomek twierdzi technologia plazmowa wyprzedziła swoją epokę. Myślimy też nad opcją dodatkowego projektora do wspólnych filmowych seansów ze znajomymi, ale nie wiemy czy da to się jakoś połączyć 🙁 

Jestem fanką pisania listów i nawet należę do klubu kaligrafów i przyjaciół korespondencyjnych. Marzy mi się sekretarzyk do pisania listów, ale kompletnie nie wiem, jak go zaplanować w salonie.

Tomek jest fanem piłki nożnej (stąd pomysł na projektor) i uważa Lewandowskiego za mesjasza narodu. 😉 Sam aktywnie gra w amatorskiej lidzie i nawet zdobył kilka pucharów. Dosłownie to dwa, ale może dasz radę je jakoś wyeksponować, ale sama nie wiem. 

Dodatkowe miejsca do przechowywania zawsze mile widziane, ale żeby nie zagracić i żeby nie było meblościanki jak u babci 😉 

Informacje ogólne od Inwestorów

Pragnę eleganckiego, wytwornego wnętrza ze smakiem. Żadne muzeum, czy cygańskie wesele. Ma być subtelnie i szykowanie. 
Tomek chciałby, aby wnętrze miało swój charakter, więc trzeba jakoś to pogodzić 😉  

Ogólnie chcemy, żeby było elegancko i przytulnie i naturalnie, ale nie nudno i muzealnie.

Nie boimy się nowatorskich rozwiązań, czy łączenia kolorów, ale tu ponownie zdajemy się na Ciebie. 

Wiem, że dla Tomasza część telewizyjna jest bardzo ważna i kocham jego zamiłowanie do piłki nożnej, ale gdyby można ją było jakoś ukryć, przesłonić, czy  nawet schować to byłoby bosko!

Mój sekretarzyk nie będzie zajmował zbyt wiele miejsca, ale chciałabym, żeby to było takie moje małe miejsce w salonie 🙂 

Od nas to chyba wszystko i z niecierpliwością czekamy na Twój projekt!

Termin oddania i jak przesłać projekt

Skończony projekt prześlij do nas w odpowiedzi na wiadomość lub adres: akademia@t1m.pl najpóźniej do poniedziałku 15.05.2023 włącznie. Przesłanie projektu jest równoznaczne ze zgodą na jego anonimowe omówienie.

Oprócz wizualizacji, dodaj opis projektu wskazując, co i dlaczego tam zawarłaś oraz jak te rozwiązania spełniają potrzeby Inwestorów. 

Tworząc opis wyobraź sobie, że odpisujesz Kasi i Tomkowi.

Zobacz skrót z pierwszej edycji warsztatów

A to kadr z podsumowaniem innych warsztatów w trakcie, których omówiliśmy 13 nadesłanych projektów wnętrz! Tematem była sypialania.

Dodatkowe materiały filmowe

Poruszanie się po programie


Ratunku! Gdzie są wymiary ścian?Ratunku! Jak zmienić jednostki?Projektowanie wnętrz w programie Homestyler 4.0 podstawy – [WEBINAR]Urządzamy sypialnie krok po kroku w programie Homestyler [Webinar 28.04]Projektowanie wnętrz w programie Homestyler 4.0 – Edytuj jak zawodowcy!

Do zobaczenia na warsztatach!