Ćwiczenie projektowe dla Uczestników warsztatów z projektowania wnętrz
17.08 godz. 19:00

Założenia

Uważamy, że nie ma lepszego sposobu na naukę niż praktyka. Co więcej, w kontekście pracy projektanta wnętrz najlepiej uczyć się przez symulację prawdziwej pracy. I właśnie na tym polega Twoje zadanie!

Wykonaj projekt zgodnie z wytycznymi, ale zrób to po swojemu, czyli dokładnie tak, jakbyś wykonywała projekt w swojej praktyce zawodowej. 

Wsparcie

Każdy projekt, który otrzymamy, omówimy w trakcie warsztatów na żywo i wskażemy Wam, co robicie dobrze, a nad czym powinniście jeszcze popracować. Oczywiście w pełni anonimowo więc nic się nie stresujcie. 😘

Sprawdź się

Wasze projekty omówią projektanci wnętrz z ponad 13-letnim doświadczeniem. 
To dla Ciebie ogromna okazja, aby sprawdzić się w projektowaniu wnętrz i dowiedzieć się, na jakim faktycznie poziomie są Twoje projekty. 

Dodatkowo w trakcie warsztatów obejrzysz projekty innych osób i zobaczysz, w jaki sposób te same potrzeby Inwestorów interpretują inni Uczestnicy warsztatów.

Czy muszę wykonać projekt?

Nie, aby uczestniczyć w warsztatach nie musisz wykonać ćwiczenia i nam go przesyłać. Niemniej warto wziąć aktywny udział, ponieważ wtedy nauczysz się najwięcej. 

Natomiast możesz wziąć udział w warsztatach online i po prostu zobaczyć jak inni Uczestnicy sobie poradzili z tym zadaniem.

Termin oddania

Na Wasze projekty czekamy do poniedziałku 15.08 włącznie.
Gotowe projekty prześlijcie w odpowiedzi na wiadomości e-mial, które do Was wcześniej wysłaliśmy lub na adres: Akademia@t1m.pl

Warsztaty w skrócie

1. Poniżej znajdziesz plan wnętrza oraz wytyczne od Inwestorów. Spokojnie! To są wyimaginowane postacie oraz wnętrze, ale myśl o nich, jak o prawdziwych osobach. 😉

2. Twoim zadaniem jest wykonanie projektu według przesłanych wytycznych. 
Pamiętaj, że Twoi Inwestorzy to ludzie, a nie roboty. Dlatego musisz czytać między wierszami i filtrować informacje, aby wyłuskać te najważniejsze — zupełnie jak w prawdziwym życiu.

3. Skończony projekt prześlij do nas w odpowiedzi na wiadomość lub adres: akademia@t1m.pl najpóźniej do 16.05 włącznie.
Oprócz wizualizacji, dodaj opis projektu wskazując, co i dlaczego tam zawarłaś oraz jak te rozwiązania spełniają potrzeby Inwestorów. 
Tworząc opis wyobraź sobie, że odpisujesz Kasi i Tomkowi.

4. Dobra robota! W trakcie warsztatów na żywo omówimy Twoją pracę z perspektywy projektantów wnętrz. 
Dzięki temu dowiesz się, jak sobie poradziłaś z tym wyzwaniem oraz otrzymasz od nas wiele cennych wskazówek!

Ćwiczenia projektowe: sypialnia

Wytyczne do projektu

Podstawowe informacje:

– Wzrost domowników: Kasia 165cm, Tomek 184cm 
– Sypialnia jest na piętrze, z widokiem na nasz cudowny mini las
– Okna wychodzą na wschód
– W całym domu mamy ogrzewanie podłogowe
– Myślimy o drewnianej podłodze, ale co do koloru, czy układu to nie mamy pomysłu w ogóle, więc liczymy na podpowiedź
– Drzwi do pokojów w całym domu będą proste (bez przeszkleń czy dekorów) w systemie ukrytej ościeżnicy (zrównane ze ścianą), te do sypialni nie są jeszcze zamontowane, więc możemy je wykonać w dowolnym kolorze.

Główne potrzeby:

– Dużo miejsca do przechowywanie (szafa, może być nawet coś wiszącego, albo idealnie byłoby mieć mini garderoba)
– Miejsce na książki (samych tylko ulubionych mamy ok.50 egzemplarzy) obydwoje lubimy czytać, również w łóżku przed snem
– Duże łóżko, najlepiej 180cm a może nawet 200cm
– Stolik, może szafka przy łóżku
– Miejsce na laptopa, takie mini miejsce do pracy (ale nie dominujące)
– Możliwość pełnego zaciemnienie, Tomek aby zasnąć musi mieć absolutna ciemność
– Miejsce dla dziecka

Informacje ogólne od Inwestorów

Nie jesteśmy fanami stereotypu różowy dla dziewczynki, niebieski dla chłopca.
Ogólnie  mamy wszystkie dziecięce akcesoria i ubranka w motywie unisex.
W sypialni myślimy raczej tylko o przytulnym kącie na jeszcze kilka miesięcy z łóżeczkiem i jakąś niedużą komodą z przewijakiem na noc, może wygodny fotel bujany do usypiania, bo w sumie sypialnia jest duża, choć nasz aniołek raczej dobrze przesypia noce.

Pozostałe rzeczy, tj. drugie łóżeczko, zabawki i większość ubranek mamy w pokoju malucha, do którego planujemy spróbować wprowadzić malucha już za kilka miesięcy. 🙂 Nie przeszkadza nam, że meble się dublują, zależy nam na wygodzie i pięknym wnętrzu.

Nasz maluch ma urządzony swój pokój już od początku, jednak jeszcze przez kilka miesięcy na pewno chcemy by w nocy był z nami, dlatego zależy nam na spójnym, przyjaznym i bezpiecznym kąciku dla dziecka na noc. W dzień drzemie w swoim pokoiku.:) 

Jednocześnie już myślimy, że jeśli tylko będzie to już możliwe, wyprowadzimy malucha do swojego pokoju mając na niego podgląd przez kamerę. Przynajmniej taki jest plan. 😉

Ogólnie marzymy o takiej oazie tylko dla nas, pełnej spokoju i wyciszenia z nutą romantyzm.

Chodzimy spać w różnych porach jednak uwielbiamy wspólne poranki, a śniadania w łóżku w weekendy to nasz odwieczny rytuał.

Fajnie byłoby gdyby Tomek nie budził mnie, ani malucha głównym oświetleniem, gdy doczłapuje  się o 1 w nocy do łóżka, jednak całkowita ciemność ze względu na to, że nosi okulary, niestety odpada. Z tego też powodu koniecznie łóżko musi mieć wygodny dostęp z dwóch stron.

Zależy nam na przytulnym i jasnym wnętrzu w lekko ekskluzywnym hotelowym wydaniu.
Jesteśmy pedantami, więc lubimy gdy wszystko ma swoje miejsce, jednak w tym wszystkim zależy nam na przytulności, aby meble nie stały na baczność. ;D

Nie lubimy beży i wszystkich takich pożółkłych kolorów, ale inne ciepłe kolory czy motywy drewna w jasnym, pastelowym odcieniu są OK., tak samo lustra. Lubimy lustra w drewnianych ramach.

Chcemy by wnętrze sprawiało wrażenie, że jest czyste i przytulne. Takie uspokajające, a nie krzykliwe.

Fajnie było być mieć tapetę, fajne miękkie zasłony, może nawet dywan, nie wiemy, w każdym razie coś co doda uroku, spójności i przytulności naszej sypialni. 

Lubimy rośliny, ale takie które przeżyją bez naszego większego zainteresowania. 🙂

Termin oddania i jak przesłać projekt

Skończony projekt prześlij do nas w odpowiedzi na wiadomość lub adres: akademia@t1m.pl najpóźniej do poniedziałku 15.08 włącznie.

Oprócz wizualizacji, dodaj opis projektu wskazując, co i dlaczego tam zawarłaś oraz jak te rozwiązania spełniają potrzeby Inwestorów. 

Tworząc opis wyobraź sobie, że odpisujesz Kasi i Tomkowi.

Zobacz skrót z poprzedniej edycji warsztatów

Do zobaczenia na warsztatach!