Ćwiczenie projektowe dla Uczestników warsztatów z projektowania wnętrz
Warsztaty na żywo odbędą się 17.01.2024 o godz. 19:00

Bezpośredni link do warsztatów (środa 17.01 o godz. 19:00)

Spotkanie na żywo na platformie Zoom!

Porozmawiajmy o wnętrzach i nie tylko!

Już w czwartek 18.01 o godzinie 19:00 zapraszamy Was na spotkanie na żywo na platformie Zoom!

Możesz wpaść tylko na chwilę, przybić z nami wirtualną piątkę i o coś zapytać. Możesz być z nami przez całą godzinę i porozmawiać o wnętrzach, projektach i zawodzie projektanta wnętrz.

Dołącz Zoom Spotkanie

https://us06web.zoom.us/j/5244940760?pwd=QVlEZHhvWmZ6ekpSdmc4S01FUUtlQT09&omn=82149173590

Identyfikator spotkania: 524 494 0760
Kod dostępu: 7L5Wmd


lub kliknij przycisk poniżej:

Bezpośredni link do powtórki webinaru: jak uczyć się projektowania wnętrz

Założenia

Uważamy, że nie ma lepszego sposobu na naukę niż praktyka. Co więcej, w kontekście pracy projektanta wnętrz najlepiej uczyć się przez symulację prawdziwej pracy. I właśnie na tym polega Twoje zadanie!

Wykonaj projekt zgodnie z wytycznymi, ale zrób to po swojemu, czyli dokładnie tak, jakbyś wykonywała projekt w swojej praktyce zawodowej. 

Wsparcie

Każdy osoba, która prześle swój projekt otrzyma od nas informacje zwrotną. Natomiast wybrane projekty omówimy w trakcie warsztatów na żywo. Wskażemy Wam, co robicie dobrze, a nad czym powinniście jeszcze popracować. Oczywiście w pełni anonimowo więc nic się nie stresujcie. 😘

Sprawdź się

Wasze projekty omówią projektanci wnętrz z ponad 15-letnim doświadczeniem. 
To dla Ciebie ogromna okazja, aby sprawdzić się w projektowaniu wnętrz i dowiedzieć się, na jakim faktycznie poziomie są Twoje projekty. 

Dodatkowo w trakcie warsztatów obejrzysz projekty innych osób i zobaczysz, w jaki sposób te same potrzeby Inwestorów interpretują inni Uczestnicy warsztatów.

Czy muszę wykonać projekt?

Nie, aby uczestniczyć w warsztatach nie musisz wykonać ćwiczenia i nam go przesyłać. Niemniej warto wziąć aktywny udział, ponieważ wtedy nauczysz się najwięcej. 

Natomiast możesz wziąć udział w warsztatach online i po prostu zobaczyć jak inni Uczestnicy sobie poradzili z tym zadaniem.

Termin oddania

Na Wasze projekty czekamy do poniedziałku 15.01.2024 włącznie.
Gotowe projekty w formie wizualizacji prześlijcie w odpowiedzi na wiadomości e-mail, które do Was wcześniej wysłaliśmy lub na adres: Akademia@t1m.pl

Warsztaty w skrócie

1. Poniżej znajdziesz plan wnętrza oraz wytyczne od Inwestorów. Spokojnie! To są wyimaginowane postacie oraz wnętrze, ale myśl o nich, jak o prawdziwych osobach. 😉

2. Twoim zadaniem jest wykonanie projektu według przesłanych wytycznych. 
Pamiętaj, że Twoi Inwestorzy to ludzie, a nie roboty. Dlatego musisz czytać między wierszami i filtrować informacje, aby wyłuskać te najważniejsze — zupełnie jak w prawdziwym życiu.

3. Skończony projekt prześlij do nas w odpowiedzi na wiadomość lub adres: akademia@t1m.pl najpóźniej do poniedziałku 15.01 włącznie.
Oprócz wizualizacji, dodaj opis projektu wskazując, co i dlaczego tam zawarłaś oraz jak te rozwiązania spełniają potrzeby Inwestorów. 
Tworząc opis wyobraź sobie, że odpisujesz Kasi i Tomkowi.

4. Dobra robota! W trakcie warsztatów na żywo omówimy Twoją pracę z perspektywy projektantów wnętrz. 
Dzięki temu dowiesz się, jak sobie poradziłaś z tym wyzwaniem oraz otrzymasz od nas wiele cennych wskazówek!

Ćwiczenia projektowe: salon

Wytyczne do projektu

Podstawowe informacje:

– Wzrost domowników: Kasia 170cm, Tomek 184cm 
– Mieszkanie na 7 piętrze, wysokość wnętrza 2800mm 
– Salon jest obok zamkniętej kuchni 
– Okna wychodzą na południe 
– Myślimy o drewnianej podłodze, ale co do koloru, czy układu to nie mamy pomysłu w ogóle, więc liczymy na podpowiedź
– TV 60 cali 

Główne potrzeby:

Lubimy organizować wieczorki filmowe ze znajomymi, dlatego fajnie jakby kanapa była duża i miękka. Może narożna, ale nie jesteśmy pewni, czy się sprawdzi. 

Stół do wspólnych spotkań rodzinnych to dla nas ważna rzecz. W kuchni nie ma miejsca na stół. 

Tomek to miłośnik fotografii i chcemy mieć miejsca na jego autorskie, czarno-białe zdjęcia 

Kasia tworzy biżuterię i lubi wszelkie DIY.  Chciałbym mieć ukryte miejsce, gdzie mogłabym się oddawać mojej pasji, ale gdy tylko przyjdą znajomi jakość szybko ukryć, bez konieczności odkładania wszystkiego na miejsce. 

Dodatkowe miejsce do przechowywanie zawsze mile widziane, ale żeby nie zagracić i żeby nie było meblościanki jak u babci. 

Informacje ogólne od Inwestorów

Tomek jest miłośnikiem stylu loftowego, a jak kocham boho i wszystkie DIY więc trzeba jakoś to połączyć.
Ogólnie chcemy, żeby było przytulnie i naturalnie, ale nie nudno. Mam alergię na zielony kolor więc na pewno bez zielonego.
Podobają nam się ciemne kolory i motywy drewna, ale raczej nie czarny na ścianach. Białe lub neutralnie czarne meble też są ok.

Lubimy oglądać filmy również ze znajomymi, a ponieważ mamy nieregulowany czas pracy, to zdarza nam się zaczynać seanse jeszcze przed obiadem, a mieszkaniem mamy od południa więc trzeba pomyśleć o oknach. Nie chcemy firanek, ale zasłony są OK. Podobają nam się drewniane żaluzje lub shuttersy, ale nie wiemy, czy do naszego stylu się sprawdzą.

Na moje materiały nie potrzebuje dużo miejsca, ale chciałbym, aby było to uporządkowane i miało swoje miejsce. Teraz robię to przy stole jadalnianym i za każdym razem muszę wszystko wyciągać, chować i coś mi przy tym się gubi.

Chcę, aby wszystko miało swoje miejsce i żebym mogła zostawić nawet rozgrzebaną pracę na stoliku, ale łatwo to jakoś schować i później dokończyć.

Tomek miał ostatnio wernisaż swoich fotografii (wykonuje akty). Wyróżnionych było ponad 40 fotografii, ale to przesada, aby wszystko było w salonie 😉 Tomek chce, aby kilka najciekawszych prac znalazło się w salonie. Fotografie są w formacie A3.
Uwielbiam pracę Tomka, ale nie chcę, aby zdjęcia były jego główną ozdobą. Może jakoś lekko je ukryć?

Termin oddania i jak przesłać projekt

Skończony projekt prześlij do nas w odpowiedzi na wiadomość lub adres: akademia@t1m.pl najpóźniej do poniedziałku 15.01.2024 włącznie. Przesłanie projektu jest równoznaczne ze zgodą na jego anonimowe omówienie.

Oprócz wizualizacji, dodaj opis projektu wskazując, co i dlaczego tam zawarłaś oraz jak te rozwiązania spełniają potrzeby Inwestorów. 

Tworząc opis wyobraź sobie, że odpisujesz Kasi i Tomkowi.

A to kadr z podsumowaniem warsztatów w trakcie, których omówiliśmy 13 projektów wnętrz!

Dodatkowe materiały filmoweNa dobry początek!


Pierwsze uruchomienie programu

Monety w programie Homestyler i dlaczego warto je zbierać

Wymiana monet na wizualizacje


Ratunku! Gdzie są wymiary ścian i jak zmienić jednostki?


Szybka dokumentacja w programie Homestyler

Do zobaczenia na warsztatach!